звернення до Президента України

Всеукраїнська Ассоціація цирків України офіційно звернулася до Президента та Верховної Ради із закликом не перешкоджати діяльності цирків в Україні.

Опубликовано Опубликовано в рубрике Новини

Всеукраїнська Ассоціація цирків України офіційно звернулася до Президента та Верховної Ради із закликом не перешкоджати діяльності цирків в Україні.
Листи направлено до керівництва держави.
«Ми не хочемо воювати із захисниками тварин. Ми самі хочемо захистити тварин від жорстокого поводження і не тільки у цирках. Саме тому ми звернулися до керівництва країни та організацій, які опікуються правами тварин із закликом обєднати зусилля та навести лад у цьому питанні. Цирк – це завжди позитивні емоції, це дитячий сміх та радість і ми не хочемо, аби діти залишилися без улюбленої розваги», — говорить голова Ассоціації Олександр Шекера.

Нижче наводимо повний текст звернення без змін:

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Київського міського голови Кличка В.В., комітету Верховної ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства культури України, Міністерству екології та природних ресурсів України стосовно заборони використання диких та сільськогосподарських тварин цирками

Передумовою цього звернення стала ситуація, що склалась останнім часом навколо циркового мистецтва в Україні, та безліч звернень багатьох відомих на весь світ цирків до нашої громадської організації з проханням допомоги зберегти циркове мистецтво в Україні.

Громадська організація «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЦИРКІВ УКРАЇНИ» підтримує діяльність зоозахисних організацій України, щодо заборони жорстокого поводження з тваринами, а особливо при використанні їх в цирковій діяльності. Безперечно існують цирки, в яких може мати місце жорстоке поводження з тваринами, однак, чи не видається логічним, у такому разі, відізвати відповідний дозвіл або заборонити виступи окремих суб’єктів цієї сфери, замість того, що б вводити загальну заборону використання тварин цирками на державному рівні.
На сьогоднішній день діюче законодавство України встановлює чіткі правила утримання та використання тварин, неухильно дотримуючись яких, суб’єкт господарювання перебуває в правовому режимі, врегульованому нормативно-правовими актами, а відтак законодавство не передбачає можливості забороняти або обмежувати діяльність такого суб’єкта.
Наша громадська організація вважає за необхідне сприяти вдосконаленню діючого законодавства щодо контролю діяльності цирків в Україні, вдосконаленню діючого законодавства щодо використання тварин в цирковій діяльності, але не забороняти в цілому циркову культуру в наш і так не легкий час.
Якщо в цирку заборонять використовувати тварин, їх просто знищать, з тієї причини, що їх нікуди буде діти. Жоден зоопарк не візьме собі тварин із цирку. Вони не зможуть вижити в умовах зоопарку. Дресирувальники цирку — а це цілі покоління — живуть з цими тваринами, в прямому і переносному сенсі. Статистика говорить про те, що циркові тварини живуть в три рази довше, аніж в умовах дикої природи і в два рази довше, ніж в зоопарку. Циркові тварини беруться не зі свого природного середовища, а з третього і так далі покоління неволі. Ці тварини в своїх клітках і вольєрах виключно сплять і їдять. Весь інший час вони проводять у відрядженнях, та на манежах.
Але навіть якщо у парламенту буде політична воля для того, щоб прибрати звірів з цирку, залишається відкритим питання, що робити з цими тваринами, адже в дикій природі циркові звірі в 3-4 поколінні вже не зможуть вижити. Чи приймуть таких звірів зоопарки — теж питання малоймовірне. Це мертва гілка розвитку зоопарку.
Як зазначають спеціалісти в галузі зоопарків та звіринців, тварини які конфісковані у пересувних цирків, це тварини-одинаки, вони практично не можуть жити в групах. Для розведення вони не представляють ніякої цінності. Крім того, в цирках немає рідкісних і зникаючих видів тварин, а основна мета зоопарку — розведення зникаючих видів тварин. Іншими словами, зоопарк — це не притулок для тварин.
На сьогоднішній день в Україні існує сім державних стаціонарних цирків, в таких містах як: Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Донецьк, але нажаль, це дуже маленька кількість відносно 460 міст в Україні. Заборона діяльності та гастролів пересувних та мобільних цирків шапіто, призведе до того, що дуже велика частина населення України, а в першу чергу, це діти, будуть позбавлені унікальних культурних цінностей які закріплені та збагачені протягом тривалого періоду часу та передавалися від покоління до покоління.
Враховуючи європейський досвід розвитку циркової справи та необхідність його запозичення і впровадження в Україні, що узгоджується з потребами затвердження регіональних программ розвитку культури, культурна політика в нашій країні має бути покликана на забезпечення збереження та піднесення циркового мистецтва на більш новий, професійний та якісний рівень.
В той же час, законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин) №5119-1 від «14» вересня 2016 року, прийнятим Верховною Радою України та підписаним президентом України, фактично в Україні знищується циркова сфера.

Громадська організація «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЦИРКІВ УКРАЇНИ» закликає не забороняти та не перешкоджати розміщенню гастрольної діяльності пересувних цирків України з використанням тварин, а, навпаки, законодавчо сприяти розвитку цирків в нашій державі.