Міністерство культури підтримало пересувні цирки з тваринами

Опубликовано Опубликовано в рубрике Новини

Міністерство культури України підтримало пересувні цирки з тваринами. На сайті відомства розміщено документ, де однією із задач та цілей міністерства визначено розвиток циркової галузі.
Як зазначено у документі, який підписав міністр культури Євген Нищук, в українському цирковому мистецтві мають бути збережені номери з тваринами, адже це один із основних жанрів циркового мистецтва.
В той же час у документі зазначено, що підготовка таких номерів має базуватися на ненасильницьких принципах дресури.
Серед пріоритетних напрямків розвитку циркового мистецтва в Україні зазначено «вжиття заходів стосовно збереження в українському цирковому мистецтві номерів з тваринами як одного з основних жанрів, що базується на ненасильницьких принципах дресури, створення для цих тварин належних умов для утримання, годівлі, використання та транспортування, що відповідають їх біологічним та фізіологічним потребам, а також системи контролю за дотриманням їх прав».
«Ми, як представники циркового мистецтва, абсолютно згодні з позицією Міністерства щодо організації належних умов утримання тварин у цирках. Ми не хочемо мати славу катів, які заробляють на стражданнях звірів. Цирк – це завжди позитив, посмішки дітей, любов до тварин та їх майстерності», — говорить очільник Всеукраїнської ассоціації цирків України Олександр Шекера.