Мітинг заради порятунку Українського цирку

Опубликовано Опубликовано в рубрике Новини

24 серпня 2017 року у Києві під Адміністрацією Президента відбувся мітинг, задачею якого був порятунок Українського Цирку та Циркових традицій! Небайдужі люди, артисти, циркові діячі, ВАЦУ зібралися щоб вимагати від Президента застосування права Вето відносно закону (5119-1 від 14 вересня 2016 року) про захист тварин, який забороняє залучення тварин до циркових вистав!
Через пропозицію влади щодо приватизації державних цирків та кінокомпаній активісти громадських організацій, артисти та найвідданіші шанувальники циркового мистецтва і вийшли на акцію протесту.
«Спочатку точилася нібито боротьба за права тварин, яких використовують та «катують» у цирках. Тепер хтось хоче приватизувати державні цирки. На нашу думку це сплановане знищення цирків в Україні. Комусь вигідно виселити мистецтво з приміщень у центрах великих міст. Влада навряд чи врахувала те, що артисти можуть залишитися без роботи а українці – без улюблених програм, звірів, клоунів та артистів», — говорить очільник ВГО «Всеукраїнська асоціація цирків України» Олександр Шекера.
Мова дійсно йде про приватизацію цілої галузі. В Україні планується приватизувати десять державних цирків, що розташовані по всій країні.
Про приватизацію державних цирків і Кіностудії Довженка пише інтернет-видання СТРАНА.UA та КОММЕНТАРИИ.UA.

«Ми впевнені, що такі корупційні схеми комусь вигідні. Імовірніше за все ці прізвища стануть відомими, коли у будівлях цирків повідкриваються нічні клуби, ресторани та торгові центри. Зараз ми бачимо лише купу бруду, який виливається на працівників циркової галузі, безпідставні звинувачення у катуванні та знущанні над тваринами. Зміни у законодавстві боляче вдарять по українським пересувним та стаціонарним циркам, але найбільше постраждають українці, адже циркове мистецтво може не вижити за таких нелюдських умов. Ось де справжнє знущання – залишити дітей без посмішок та радості», — резюмує Олександр Шекера.
Наостанок варто зазначити, що активісти та громадські організації вже звернулися до Президента з проханням накласти вето на Законопроект 5119-1 від 14.09.16 зі змінами в проекті від 20.06.2017, за який дуже поспішно без обговорювання проголосували депутати.
Серед підписантів звернення ВГО «Всеукраїнська асоціація цирків України»,
ВГО ”Цирковаспілка Кобзова”,
ДП «Державнацирковая компаніяУкраїни»,
ДП «ДирекціяпересувнихцирковихколективівУкраїни»